Post Widget 1

Medycyna podróży

Zabiegi medycyny estetycznej na drugi podbródek

Zabiegi medycyny estetycznej na drugi podbródek

Dla wielu osób likwidacja podwójnego podbródka mimo stosowania specjalistycznych zabiegów, masaży czy zmiany diety jest trudnym zadaniem i żadna z dotychczas zastosowanych technik nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Czasami skóra wraz z wiekiem traci swoją jędrność. Przez to skóra staje się nieco obwisła, również w regionie szyi i żuchwy. W takim przypadku czasami jedynym rozwiązaniem jest wykonanie plastyki podbródka.

Takie specjalistyczne zabiegi wykonywane są przez lekarza medycyny estetycznej. Decydując się na taką procedurę, warto zawsze wcześniej dowiedzieć się, jak będzie ona wyglądała, jakie są przeciwwskazania, a także ryzyko związane z takim zabiegiem, ponieważ jest to procedura inwazyjna. Liposukcja podbródka, to zabieg, podczas którego lekarz wykonuje nacięcie w okolicy żuchwy, przez które wprowadza specjalny płyn, który oddziela tkankę tłuszczową od pozostałych tkanek, a następnie mieszanina płynu i tkanki tłuszczowej jest odsysana. Jest to zabieg, który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego procedura ta nie jest bolesna, jednak jest dość inwazyjna, ponieważ przez około tydzień po zabiegu liposukcji należy nosić opaskę uciskową i zmieniać opatrunki po nacięciu skóry.

Termolifting, mezoterapia, lipoliza iniekcyjna, liposukcja

AOTMiT badania bezpieczeństwo budżet CDC ciąża funkcjonariusz publiczny jedzenie jet lag kara finansowa klauzula kobieta ciężarna kontuzja kremy i olejki lekarz leki medycyna chińska Ministerstwo Zdrowia nfz NHS odwołanie wizyty oliwka ospa wietrzna oświadczenie pacjent pijawki pokarm prawo medyczne proktolog recepta refundacja rozgrzewka rytmy sanatorium specjalizacje lekarskie sport szczepionka sąd WHO wizyta lekarska wyrok zioła zmiana strefy czasowej świadczenia medyczne świadczenie zdrowotne

Profilaktyka podwójnego podbródka jest bardzo istotna, ponieważ utrzymywanie prawidłowej masy ciała, wykonywanie masaży, a także odpowiednie nawodnienie i pielęgnacja okolic żuchwy i szyi powodują, że skóra w tych okolicach jest jędrna i pozbawiona nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przez długi czas nie musimy zmagać się z defektem estetycznym w postaci drugiego podbródka. Takie działania jednak nie gwarantują, że nigdy nie będziemy się z nim zmagać, choćby ze względu na to, że wraz z wiekiem gęstość naszej skóry właściwej maleje. Wiele tutaj do powiedzenia mają również czynniki genetyczne.

Lukas

Related Posts

Przeczytaj również x