Post Widget 1

Medycyna podróży

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Przyczyny pojawienia się podwójnego podbródka mogą być różne. Jeżeli nie zmagamy się z nadmierną masą ciała i zauważymy fałd skóry oraz tkanki tłuszczowej pomiędzy twarzą a szyją, który powiększa się dosyć szybko, warto udać się do endokrynologa, ponieważ być może ten podwójny podbródek zwiastuje problemy z tarczycą. Wśród przyczyn drugiego podbródka wymienia się więc nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, a także wody w organizmie, spowodowany przez otyłość i lub nadwagę, ale także choroby tarczycy, uwarunkowania genetyczne czy złą pozycję podczas snu.

Bardzo często wadliwa postawa, w której głowę „wciskamy” w ramiona powoduje utratę sprężystości mięśni szyi i podbródka, w związku z czym w tkankach rozrastają się komórki tłuszczowe, które powodują ten nieestetyczny efekt podwójnego podbródka. Jedną z przyczyn problemów z nadmierną ilością tłuszczu w okolicach brody i szyi może być także opalanie zarówno na słońcu, jak i w solarium, ponieważ pod wpływem działania promieni UV włókna kolagenowe znajdujące się w tych rejonach pękają, co z kolei powoduje utratę sprężystości skóry, a dodatkowo naskórek przez promieniowanie traci wodę i staje się przesuszony, co kolei również może skutkować pojawieniem się podwójnego podbródka.

Często u osób starszych, a także tych, które zmagają się z utratą elastyczności i sprężystości skóry, zwłaszcza w okolicach brody i szyi, można zauważyć podwójny podbródek spowodowany właśnie utratą sprężystości mięśni tego regionu i tkanek, przez co w tych miejscach rozrastają się komórki tłuszczowe powodujące ten nieestetyczny efekt. W wielu przypadkach jednak to predyspozycje genetyczne są przyczyną nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczu w tej okolicy.

Wśród przyczyn podwójnego podbródka można wymienić również nieodpowiednią pielęgnację skóry twarzy i szyi, ponieważ włókna kolagenowe z roku na rok stają się coraz słabsze i potrzebują wsparcia. Jeżeli więc nie dostarczamy im prawidłowych substancji w postaci kremów czy masaży, wówczas włókien kolagenowych jest coraz mniej w tym rejonie i są one coraz słabsze, co powoduje powstawanie podwójnego podbródka. Czasami również drugi podbródek wywołany jest przez niezdrową dietę i zatrzymywanie się wody w organizmie.

Lukas

Related Posts

Przeczytaj również x