Post Widget 1

Medycyna podróży

Jak wzmocnić śledzionę według medycyny chińskiej? 

Jak wzmocnić śledzionę według medycyny chińskiej? 

W medycynie chińskiej śledziona jest jednym z organów odpowiedzialnych za trawienie i przemianę materii, przekształcając pokarm w energię Qi i krew (Xue). Aby wzmocnić śledzionę, kluczowe jest przestrzeganie zasad właściwego odżywiania i stylu życia.  

Zaleca się unikać zimnych i surowych pokarmów, które mogą obciążać śledzionę. Warto wybierać ciepłe, gotowane posiłki. Regularność potraw jest również istotna; jedzenie w spokojnej atmosferze i unikanie długich przerw między posiłkami pomaga utrzymać równowagę energetyczną organizmu. 

Karczoch w medycynie chińskiej

AOTMiT badania bezpieczeństwo budżet CDC ciąża funkcjonariusz publiczny jedzenie jet lag kara finansowa klauzula kobieta ciężarna kontuzja kremy i olejki lekarz leki medycyna chińska Ministerstwo Zdrowia nfz NHS odwołanie wizyty oliwka ospa wietrzna oświadczenie pacjent pijawki pokarm prawo medyczne proktolog recepta refundacja rozgrzewka rytmy sanatorium specjalizacje lekarskie sport szczepionka sąd WHO wizyta lekarska wyrok zioła zmiana strefy czasowej świadczenia medyczne świadczenie zdrowotne

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej mówi się, żeby nosić luźne ubrania, nie związywać ciasno włosów. Generalnie chodzi o to, aby wprowadzić do swojego życia trochę rozluźnienia na różne sposoby. Polecam też pracować ze swoimi emocjami – złości i gniewu – i wyrażać je w sposób bezpieczny dla otoczenia. Zachęcam też, by medytować. Możemy również sięgać po zioła. Mamy dużo roślin zachodnich, które będą detoksykowały nasz element drzewa i wspierały funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i wątroby. Na przykład takim łatwo dostępnym i bezpiecznym ziołem jest ostropest plamisty. Dobrze oczyszcza wątrobę też karczoch – jego preparaty są dostępne w aptece.

Lukas

Related Posts

Przeczytaj również x