Post Widget 1

Medycyna podróży

Czy można samodzielnie usunąć drugi podbródek?

Czy można samodzielnie usunąć drugi podbródek?

W redukcji podwójnego podbródka można wykorzystywać zarówno domowe sposoby, jak i zabiegi medycyny estetycznej. Żeby udało nam się zlikwidować drugi podbródek, musimy najpierw zastanowić się nad tym, co wywołuje u nas ten nieestetyczny defekt. Jeżeli problem podwójnego podbródka spowodowany jest nadmierną masą ciała, wówczas jeżeli zredukujemy zbędne kilogramy, możemy usunąć również podwójny podbródek. W sytuacji, kiedy drugi podbródek wywołany jest poprzez niepoprawną postawę ciała, wówczas wykonując odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym przestaniemy się garbić, możemy z powrotem doprowadzić do odpowiedniego napięcia skóry i usunąć drugi podbródek.

W wielu przypadkach jednak, zwłaszcza jeżeli skóra w tym miejscu straciła jędrność, choć możemy stosować masaże czy kremy, może okazać się potrzebna konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem. Taki specjalista określi, w jaki sposób możemy pozbyć się tego defektu. Czasami wystarczy wykonać małoinwazyjny zabieg w znieczuleniu miejscowym. w innych przypadkach z kolei polecany jest zabieg liposukcji, który jest już techniką inwazyjną. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Dlatego, jeżeli problem podwójnego podbródka jest dla nas istotny, najlepiej umówić się na konsultacje ze specjalistą.

Dieta i ćwiczenia czyli odchudzanie

AOTMiT badania bezpieczeństwo budżet CDC ciąża funkcjonariusz publiczny jedzenie jet lag kara finansowa klauzula kobieta ciężarna kontuzja kremy i olejki lekarz leki medycyna chińska Ministerstwo Zdrowia nfz NHS odwołanie wizyty oliwka ospa wietrzna oświadczenie pacjent pijawki pokarm prawo medyczne proktolog recepta refundacja rozgrzewka rytmy sanatorium specjalizacje lekarskie sport szczepionka sąd WHO wizyta lekarska wyrok zioła zmiana strefy czasowej świadczenia medyczne świadczenie zdrowotne

Jeżeli przyczyną pojawienia się podwójnego podbródka jest nadmierna masa ciała i dodatkowe kilogramy, które zyskaliśmy w ostatnim czasie, wówczas zanim zdecydujemy się na skorzystanie z metod medycyny estetycznej, warto zdecydować się na redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ odchudzanie może okazać się skuteczne w usuwaniu podwójnego podbródka. Jeżeli zostanie przeprowadzone prawidłowo, wówczas utrata kilogramów wpływa na poprawę wyglądu całego ciała, a więc również twarzy czy skóry na szyi. Jeżeli więc zmagamy się z nadwagą lub otyłością i chcemy zlikwidować drugi podbródek, warto zacząć od diety redukcyjnej oraz ćwiczeń.

Powinniśmy obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne i obniżyć je o około 10-15%. Pamiętajmy, by spożywać jak najwięcej owoców oraz warzyw, a także by na naszym talerzu znalazło się białko w postaci ryb, chudego mięsa, nabiału czy strączków oraz węglowodany złożone w postaci artykułów pełnoziarnistych. Warto zrezygnować ze słodyczy i tłustych potraw i pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry nie tylko od zewnątrz, ale również wewnątrz. Dlatego, aby obniżyć zwiotczenie skóry na szyi i pozbyć się drugiego podbródka powinniśmy pić więcej wody.

Lukas

Related Posts

Przeczytaj również x