Podwójny podbródek jest przede wszystkim defektem estetycznym, który może spotkać zarówno osoby szczupłe, jak i zmagające się z nadwagą lub otyłością. Dlatego wśród przyczyn występowania podwójnego podbródka wymienia się nie tylko nadmiarową ilość kilogramów, ale także predyspozycje genetyczne czy nieprawidłową postawę, a także utratę sprężystości skóry.
Czym jest podwójny podbródek?
Z tego powodu drugi podbródek częściej występuje u osób starszych, które zmagają się z mało elastyczną skórą. Drugi podbródek to problem natury estetycznej, ponieważ zmagając się z nim, zazwyczaj zauważamy, że nasz owal twarzy staje się nieco rozmyty, a twarz wydaje się pełniejsza.
Pod pojęciem podwójnego podbródka rozumiemy warstwę tkanki tłuszczowej, która jest zlokalizowana w górnej części szyi, tworząc pod brodą nieestetyczny fałd. Nadmiar tej tkanki umiejscowiony pod brodą powoduje, że twarz wydaje się pełniejsza i traci swój owal. Podwójny podbródek to więc defekt estetyczny polegający na nadmiernym kumulowaniu się tkanki tłuszczowej pod brodą.
Z tzw. drugim podbródkiem zmagają się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni i bardzo często ten defekt estetyczny jest u nich źródłem wielu kompleksów, ze względu na niemożność jego zamaskowania z uwagi na lokalizację gromadzące się tkanki tłuszczowej. Z podwójnym podbródkiem zmagają się nie tylko osoby z nadwagą i otyłością, ale także szczupłe, ponieważ wśród przyczyn tej przypadłości wymienia się nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej w całym ciele, ale również szereg innych czynników.